niedziela, 1 września 2013

Taj Mahal Mandala Garden - Chatelaine Design

Oto mój plan na najbliższe miesiące.

Od dawna marzyłam o jednym z projektów Martiny Rosenberg. Szlachetne materiały, piękne kolory, ciekawe tematy, interesujący kalejdoskopowy układ. Wreszcie kupiłam schemat i komplet materiałów. Dobrze, że sklep miał możliwość modyfikowania zestawów. Ja ze swojego zamówienia usunęłam tkaninę i nici Needlepoint, bo one znacznie zawyżały koszt zwłaszcza, że można je było zamienić na DMC.
Pakunek był jeszcze ślicznie obwiązany wstążką, ale musiałam ją zdjąć, żeby dostać się do zawartości woreczka.

Projektantka pisze o swoim obrazie tak:
"Ten wspaniały obraz przedstawia wczesny szary poranek w Indiach. Przejrzyste mgły podnoszą się i pierwsze promienie słonecznego światła padają na piękno Taj Mahal. Przyroda i architektura mienią się pastelowymi odcieniami, a całość sprawia trochę nierzeczywiste, iluzoryczne wrażenie."

Obraz ma wymiary 259 x 259 krzyżyków, czyli ok. 41,5 x 41,5 cm.

Materiały do wyszycia obrazu:
- czysty biały len belfast Zweigart,
- mulina DMC, która zastąpi jedwabne nici Needlepoint Inc. Silk - 16 kolorów,

- nici jedwabne Caron Collection Waterlilies - 8 kolorów,
- nici jedwabne Dinky Dyes Silk - 10 kolorów,
- nici jedwabne The Thread Gatherer Silk'n Colors - 1 kolor,
- nici metalizowane Rainbow Gallery Petite Treasure Braid - 3 kolory,

- koraliki Delica - 8 kolorów,
- kryształy Swarovski - 5 rodzajów,

- bezbarwna nić Sulky do przyszywania koralików.

Przede mną kilka miesięcy zabawy z krzyżykami, ściegami specjalnymi i koralikami. Jeśli Was to zainteresuje, to zaglądajcie, dopingujcie, oceniajcie.
Pozdrawiam znad czystego jeszcze płótna.

4 komentarze:

 1. To ja pierwsza gratuluję i życzę miłego haftowania. Piękna ta mandala. Ja ciągle też planuję w końcu się zabrać za jakiś haft Chatelaine, ale ciągle coś innego pilnego wyskakuje, a to jakaś metryczka, a to sweterek dla córki itp...Z ciekawości zapytam jaki był orientacyjny koszt takiego okrojonego zestawu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Ja też musiałam pokończyć inne obrazki zanim zaczęłam mandalę. Na razie wyszywa się cudownie. Schemat kosztował 22,50 $, okrojony zestaw 153,50 $, wysyłka 13 $.

   Usuń
 2. Coś pięknego! Tworzysz cudne rzeczy :). Cieszę się, że do Ciebie trafiłam. Zostanę na dłużej. Chciałam się dodać do obserwatorów, ale chyba jestem ślepa bo nie widzę, gdzie są.. Pozdrawiam ciepło. Agnieszka (Abulinka)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zainteresowanie i miłe słowa. Nie wiedziałam, jak dodać Obserwatorów i nawet nie sądziłam, że ktoś będzie chciał do mnie zaglądać. Ale poczytałam i dodałam ikonkę. Zapraszam :-)

   Usuń