sobota, 27 kwietnia 2013

Mini Mandala Gardens II C - Chatelaine Designs, cz. 1

Nie zapomniałam o moim blogu. Zabrakło mi tylko czasu na pisanie. Spędziłam go na czytaniu i zwiedzaniu. Regularnie odwiedzałam Wasze blogi, znalazłam kilka innych, które mnie zainteresowały i na kilka dni wybrałam się do Rzymu, odświeżyć wspomnienia.

Rzeczywiście, zrobiłam sobie małą przerwę w haftowaniu, żeby moje oczy odpoczęły, ale nie potrafiłam się powstrzymać od czytania. Jak nałóg, to nałóg i nic z tym nie zrobię, bo nie chcę. Przeczytane książki opiszę później.

Na razie chcę Wam pokazać efekty kilku godzin pracy nad trzecią, ostatnią w tym cyklu mini mandalą Chatelaine. Nie raz już pisałam, że robi się je bardzo prosto. Zaczyna się od środka i dokłada kolejne "warstwy". W odróżnieniu od tradycyjnego haftu krzyżykowego, tu mamy możliwość poznania ściegów specjalnych, które wiele z Was wykorzystuje w needlepoincie. Bardzo wzbogacają obrazek.

Mandale w tym cyklu mają różne stopnie trudności. Począwszy od najłatwiejszej A do C, w której wykorzystujemy wszystko, czego nauczyłyśmy się dotychczas plus nowe elementy.

Tak jak w przypadku dwóch poprzednich mandali, w tej również oryginalną jedwabną mulinę Needlepoint Inc zastąpiłam bawełnianą i satynową DMC. Pozostałe nici i koraliki są zgodne z instrukcją. Widoczna na zdjęciu biała nitka wyznacza środek obrazka.

3 komentarze:

 1. Witam,
  W galerii haftu zobaczyła piękną miniaturkę z ludźmi idącymi w deszczu. Czy istnieje możliwość otrzymania od Pani schematu? Byłabym przeszczęśliwa. Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
  Agnieszka
  (zkordegardy@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello Agnieszka,

  This mandala is a beautiful design of MR....
  Do you have more pictures of this mini mandala II C??
  I'm very curious about your progress.
  Because I do stitch the same and do use only DMC thread.

  I also loved to see the number A and B... thank you for showing at
  your blog...

  greetz from Holland
  Cath

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello Cat,

   The third mandala almost complete. I stitched beads.
   I am very curious of your works.
   Best wishes,
   A.

   Usuń